Zielone listki

To juz pewne, zielone listki wchodzą w zycie 4 czerwca 2018.Naklejki z zielonym listkiem już od czerwca 2018 staną sie niezbędnym wyposażeniem każdego młodego kierowcy, który otrzyma prawo jazdy.
Znowelizowana ustawa nakłada na każdego kto otrzyma prawo jazdy trwający dwa lata okres próbny, w którym to przez pierwsze osiem miesięcy świeży kierowcy, aby mogli poruszać się pojazdami zgodnie z prawem, będa musieli na szybie z przodu i tyłu pojazdu posiadać naklejone naklejki z zielonym listkiem.Kierowca, który w okresie próbnym popełni 2 wykoroczenia w ruchu drogowym będzie miał okres próbny przedłużony o kolejne 2 lata.
Zielone listki, które już były znane polskim kierowcą przed laty powrócą teraz, a ich celem będzie ostrzeżenie innych kierowców przed mało doświadczonymi kierowcami, którzy prawo jazdy posiadają od niedawna. Warto pamiętać, że młodzi kierowcy są przyczyną sporego odsetka wypadków drogowych. Zielone listki mają więc zadanie prewencyjne, oczekuje się zmniejszenia liczby wypadków na drogach.Kierowca w okresie próbnym będzie objęty licznymi ograniczeniami, np. nie będzie mógł poruszać sie na terenie zabudowanym powyżej prędkości 50 km/h nawet jeśli znaki będą na to pozwalały. Poza obszarem zabudowanym w ciagu 2 lat okresu próbnego maksymalna dozwolona prędkość będzie wynosiła 80 km/h. Co więcej taki kierowca nie będzie mógł pracować jako zawodowy kierowca.Kliknij poniżej i kup teraz !!!