Nauka Jazdy
OSK TERLECCY


Mysłowice

Szukasz dobrej szkoły? Nie wiesz, czego się spodziewać? Dobra szkoła pokieruje Cię prosto do celu. Teoria, praktyka, jazda szkoleniowa na placu manewrowym i w ruchu miejskim. A do tego zajęcia z pierwszej pomocy i rozwiązywanie komputerowych testów egzaminacyjnych. Wszystko to znajdziesz w naszej szkole. Trafiłeś na stronę profesjonalistów.

\"Pozwól nam pokazać Ci, jak łatwo można dojechać do celu\"


Wybór ośrodka szkolenia kierowców powinien być decyzją wyważoną i popartą konkretnymi argumentami. Wymaga to sprawdzenia podstawowych elementów jakimi charakteryzować powinna się szkoła jazdy. Placówka taka powinna posiadać następujące zaplecze:

•co najmniej jedną salę przeznaczoną wyłącznie do prowadzenia zajęć z nie więcej niż dwudziestoma osobami jednocześnie, wyposażoną w stoliki i miejsca siedzące dla każdej osoby,
•utwardzony plac manewrowy, wyłączony z ruchu pojazdów innych niż przeznaczone do nauki jazdy, umożliwiający wykonanie każdego z zadań przewidzianych na egzaminie państwowym (z wyjątkiem ruszania na wzniesieniu).
•co najmniej jeden pojazd:
•motocykl o pojemności skokowej silnika przekraczającej 125 cm3, który może osiągnąć prędkość co najmniej 100 km/h (kategoria A)
•samochód osobowy o długości przekraczającej 3,5 m (kategoria B)


Wybrany przez nas ośrodek szkoleniowy musi być wyposażony w pomoce dydaktyczne odpowiadające obowiązującemu stanowi prawnemu i poziomowi techniki:

•tablice poglądowe, folie, diapozytywy, programy komputerowe lub filmy wideo (wraz z urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z nich) prezentujące:
•zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym,
•zasady kierowania pojazdem,
•podstawowe czynności kontrolno-obsługowe,
•zasady udzielania pomocy przedlekarskiej,
•tablicę do pisania i makietę umożliwiającą symulowanie sytuacji na drodze,
•teksty aktów prawnych z zakresu ruchu drogowego i warunków używania pojazdów.Każdy oficjalnie i zgodnie z prawem funkcjonujący ośrodek szkolenia kierowców posiada niepowtarzalny numer, nadany przez starostwo powiatowe. Na podstawie tego numeru możemy uzyskać pewność o legalności działania szkoły, którą zamierzamy wybrać.

Składając stosowne dokumenty wymagane podczas zgłoszenia na egzamin państwowy, zobowiązani jesteśmy przedstawić m.in. zaświadczenie o ukończeniu kursu. Wydaje je szkoła jazdy, w której przeszliśmy szkolenie. Aby prawidłowo przejść przez proces nauczania, szkoła musi nam zapewnić przebieg wymaganego ustawą programu szkoleniowego oraz przyswojenie wymaganych technik i zachowań drogowych. Dlatego też od perfekcjonizmu szkoły i profesjonalizmu jej pracowników zależy nasze powodzenie na egzaminie. Opracowane przez szkoły jazdy plany nauczania powinny nam zapewnić nabycie umiejętności wymaganych na egzaminie i umożliwiających zgodne z przepisami oraz swobodne prowadzenie pojazdu.

Dane szkoły:
Śląskie, powiat: Mysłowice.
adres: ul. PCK 97, 41-400 Mysłowice
telefon: 503830488
strona: www.terlecki-osk.pl
email: tomek.terlecki@gmail.com

dodano: 29-03-2012, 22:17


  POBIERZ OFICJALNE TESTY 2019 kat. ABCDT na WINDOWS [522 MB]    

  Testy 2018 na Androida
___________________________________